У Чорне море увійшов великий десантний корабель американських ВМС


Доковий десантний корабель 6-го флоту Військово-морських сил США "Форт-Макгенрі" (USS FortMcHenry, LSD 43) пройшов протоки Дарданелли і Босфор і увійшов у акваторію Чорного моря

Про це йдеться на сайті американських морських сил в Європі і Африці (NAVEUR-NAVAF). Об этом сообщает tp0362.in.ua со ссылкой на СМИ.

Корабель, на борту якого розміщено близько 500 американських морпіхів, забезпечений доковою камерою для п’яти транспортних катерів на повітряній подушці, призначених для висадки морської піхоти і бойової техніки.

Його водотоннажність становить 16,1 тис. тонн, довжина — 190 метрів. Корабель оснащений зенітною артилерією і ракетною зброєю.

USS FortMcHenry буде проводити спільні операції з союзниками і партнерами для гарантування безпеки та стабільності в Європі.

USS Форт McHenry loaded with elements of the 22nd MEU passed through Istanbul tonight. She is the 1st @USNavy warship to deploy to the Black Sea since the Russian seizure of Ukrainian vessels in Nov. pic.twitter.com/W49SeXkEpM

"Транзит "Форту-Макгенрі" в Чорне море підтверджує нашу колективну рішучість забезпечувати безпеку Чорного моря і зміцнює наші міцні відносини з союзниками і партнерами в регіоні. Наші рутинні операції в Чорному морі також демонструють притаманну гнучкість і можливості сил 6-го флоту США", — зазначила раніше командувач 6-го оперативного флоту ВМС США віце-адмірал Лайза Франчетті.

Читайте також: Що відомо про захоплених Росією українських моряків

Довідка:

Відповідно до Конвенції Монтре 1936 року, військові кораблі нечорноморських держав можуть перебувати в акваторії Чорного моря не більше 21 доби.

  • 25 листопада 2018 року росіяни атакували у Чорному морі катери й буксир ВМС України й узяли у полон 24 українських моряків, після чого президент та Верховна Рада запровадили в 10 прикордонних областях режим воєнного стану. Він тривав протягом місяця.

Джерело статті: “http://espreso.tv/news/2019/01/07/u_chorne_more_uviyshov_velykyy_desantnyy_korabel_amerykanskykh_vms”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя