Щойно звільнили з полону в Ірані українського моряка Новічкова, - Порошенко

Щойно звільнили з полону в Ірані українського моряка Новічкова, — Порошенко Об этом сообщает aif.in.ua со ссылкой на СМИ.

, 2018 ‘,

Одесит Андрій Новічков, який з травня 2018 року перебуває в іранській в’язниці, повертається додому

Про це повідомив президент України Петро Порошенко у своєму Twitter.

Наразі моряк знаходиться на території Посольства України в Ірані. Щойно було звільнено українського моряка Новічкова. Зараз Андрій перебуває на території Посольства України в Ірані. Вітаю одеситів з поверненням нашого земляка! pic.twitter.com/TUwxnhumtg — Петро Порошенко (@poroshenko) 8 січня 2019 р.

Нагадаємо, що 34-річного одесита Андрія Новічкова в Ірані звинуватили у ненавмисному вбивстві.

17 січня 2017 року на судні Arezoo (прапор Ірану) рядовий матрос, іранець, вистрибнув за борт. Свідком цього став Новічков, який відразу підняв тривогу й організував рятувальні роботи. Тіло матроса не знайшли. Після прибуття до Ірану українського громадянина зняли з судна й відвезли до суду, де пред’явили звинувачення у вбивстві. При тому, що ніхто з членів екіпажу не дав зрозумілих свідчень про те, що одесит скинув іранського матроса за борт.

У травні депутати Одеської обласної ради підтримали звернення до Порошенка з проханням втрутитися у ситуацію з одеським моряком. На деякий час Новічкова випустили з в’язниці під особисті зобов’язання співробітників українського МЗС, проте невдовзі його знову взяли під арешт.

Українська сторона припускає, що Новічкова затримали тому, що Тегеран розраховував обміняти одесита на свого розвідника Алі Джадуея, якого в Харкові засудили на 11 років за шпигунство на користь Ісламської Республіки Іран.Джерело статті: “http://ukropnews.com/news/SHCHoino_zvilnili_z_polonu_v_rani_ukrainskogo_moryaka_Novichkova_Poroshenko_353005.html”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя